Google shoot
Dodane przez Konrad102 dnia Grudzień 14 2011 17:59:12
Dość kontrowersyjne przedsięwzięcie. Duńska agencja reklamowa Pool Worldwide na podstawie Google Street View (usługi pozwalającej zwiedzać różne miejsca na świecie z poziomu przeglądarki) stworzyła Google Shoot View – grę, w której możemy strzelać do prawdziwych ludzi w rzeczywistych miastach.

W Google Shoot View agencja Pool Worldwide wykorzystała skrypty wykorzystane w Google Street View dodając jednak… broń oraz odpowiednie efekty dźwiękowe. Aplikacja pozwala więc spacerować po ulicach prawdziwych miast z karabinem w ręku i strzelać do ludzi z krwi i kości.

Uprzedzając wszelkich obrońców moralności – kule, które trafiają w nieszczęśników nic im nie robią. Dobrze przeczytaliście – pociski zachowują się tak, jakby przelatywały przez ludzi nie krzywdząc ich. Mimo to jednak, pomysł wydał się najprawdopodobniej zbyt drastyczny dla Google’a – w chwili dostępna pod TYM adresem aplikacja nie działa. Niewykluczone, że koncern doprowadził do jej usunięcia. Przedstawiciele agencji Pool Worldwide obiecują jednak wkrótce uruchomić ją na nowo.
Źródło:cdaction.pl