CryEngine 3
Dodane przez Konrad102 dnia Grudzień 23 2011 15:30:00
Technologia opracowana na potrzeby Crysis 2, czyli silnik CryEngine 3, wykorzystywany jest do tworzenia realistycznych symulatorów szkoleniowych dla amerykańskiej armii.

Zajmuje się tym studio RealTime Immersive z Florydy, którego dziełem jest Dismounted Soldier Training System. Program ten wdrażany jest właśnie do cyklu szkoleniowego amerykańskich żołnierzy i ma być w nim obecny równolegle z dotychczasowym programem VBS-2, dziełem Czechów z Bohemia Interactive, znanym nam bardziej jako twórcy Operation Flashpoint i gier z serii Arma.

Choć DSTS to poważne oprogramowanie treningowe, to "reklamuje" się zupełnie tak, jak gra. Czyli bardzo fajnymi zwiastunami, takimi jak te dwa poniższe.Jak myślicie, będzie z tego gra? Americas Army, choć od dłuższego czasu nie wznawiane z powodu kontrowersji wokół rekrutacji za pośrednictwem gier, było wielkim sukcesem. Możliwe, że US Army znów sięgnie po takie narzędzia zachęcania młodzieży do wstępowania do wojska, tyle że tym razem bazujące na widocznie atrakcyjnej technologii CryEngine 3.

Czyżby Arma III miała w końcu mieć jakiegoś konkurenta w swojej niszy militarnych symulatorów dla żołnierzy-chałupników?

Więcej materiałów wideo z Dismounted Soldier Training System można znaleźć na stronie oficjalnej RealTime Immersive.
No cóż jeżeli miałbym przejść z Army II + OA na to, to chętnie bym to zrobił juz dziś. Jakie zaje... CO-OP by się grało

Źródło:gamecorner.pl