Kupileś broń?
Dodane przez Konrad102 dnia Styczeń 11 2012 20:46:44
Wielu graczy Battlefielda Heroes porzuciło grę po tym, jak Electronic Arts wprowadził kilka kontrowersyjnych zmian w rozgrywce i systemie płatnych przedmiotów. Podobnie może być w przypadku Battlefielda Play4Free, innego darmowego sieciowego shootera firmy. EA zmieniło balans broni premium, co zirytowało graczy.

Użytkownikom Battlefielda Play4Free nie podobają się bowiem zmiany, które… zmniejszają siłę rażenia płatnych broni. Teoretycznie modyfikacja powinna zostać pozytywnie przyjęta przez graczy, ponieważ niweluje ona przewagę osób płacących. Sprawa wygląda jednak nieco inaczej.

Na początku grudnia usunięto bronie oznaczone jako Veteran i Elite, zastępując je pukawkami należące do jednej kategorii – Legacy. Okazało się jednak, że są one zbyt potężne. By poprawić balans rozgrywki, twórcy sieciówki zdecydowali się je usunąć, dając graczom w zamian specjalne wersje podstawowych broni z nieco zwiększonymi statystykami.

To wywołało oburzenie wśród fanów. Swoje niezadowolenie wyrazili oni w dwóch wątkach na oficjalnym forum Battlefielda Play4Free – pierwszym, w którym pojawiła się informacja o zmianach i drugim, utworzonym, gdy poprzedni został zamknięty po osiągnięciu 319 stron. Wprowadzone zmiany nie spodobały się użytkownikom. Czują się bowiem ograbieni z pieniędzy, które wydali na dodatkowe przedmioty, które zostały właśnie usunięte. Szczególnie, iż EA zapowiedziało, że gracze nie dostaną rekompensaty pieniężnej za wspomniane bronie.

W tej chwili użytkownicy zapowiedzieli, iż jeśli kłopot nie zostanie rozwiązany, odejdą z gry. Mimo to Electronic Arts wciąż obstaje twardo przy swoim stanowisku i nie zamierza zmienić zdania. Nic jednak dziwnego - do grupy deklarującej porzucenie Battlefielda Play4Free zapisało się jak dotąd... ok. 200 osób, co jest niewielką liczbą.Źródło:cdaction.pl